V Národním parku České Švýcarsko hoří les. Hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň poplachu


ČTK


ČTK

Aktualizováno před 23 minutami

Požár propukl u Hřenska na Děčínsku. V plamenech jsou zhruba tři hektary porostu. Na místě zasahuje 16 jednotek, oheň pomáhá hasit také policejní vrtulník, letadlo hasičské služby a speciální lezecká skupina.

Podle mluvčího krajských hasičů Lukáše Fajáka se při události nikdo nezranil. Dodal také, že plameny se šířily v obtížně přístupném terénu. Konkrétně v lokalitě Malinový důl, která se nachází nedaleko turisty navštěvované Pravčické brány.

V širším okolí, například v obcích Arnoltice, Dolní Žleb a dalších, je cítit kouř. “Kouřová stopa je také dobře viditelná z míst s dalekým výhledem,” uvedl v tiskové zprávě mluvčí správy Národního parku České Švýcarsko Tomáš Salov. Příčina požáru podle něj bude předmětem dalšího šetření. “Vysoce pravděpodobný je lidský faktor, neboť z nedávné doby není známa žádná přírodní událost, například úder blesku, která by mohla vést ke vzniku ohně,” uvedl.

Silnice z Hřenska do Mezní Louky je kvůli zásahu hasičů neprůjezdná. Uzavřené je parkoviště Nad Klepáčem. “Správa Národního parku České Švýcarsko žádá návštěvníky oblasti Hřenska, aby usnadnili hasební zásah respektováním pokynů a parkováním ve větší vzdálenosti od místa požáru,” dodal mluvčí.

V Národním parku České Švýcarsko hořelo také v dubnu. Tehdy vzplál zhruba jeden hektar lesa. Hasiči u tehdy u požáru zůstali až do druhého dne.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.