‚Už nejsem závislý.‘ Ullrich vyvrací spekulace o alkoholu, trápí ho prý silné bolesti zad

Na konci prosince minulého roku proběhla v německých médiích zpráva, že vítěz Tour de France z roku 1997 Jan Ullrich znovu propadl závislosti na alkoholu a po dovolené na Kubě musel být hospitalizován v Mexiku a následně přepraven do Švýcarska. Osmačtyřicetiletý Ullrich ale nyní vysvětlil, že za jeho hospitalizací stály dlouhodobé problémy se zády a trombóza.
Rostock


Bývalý německý cyklista Jan Ullrich | Foto: Arnd Wiegmann | Zdroj: Reuters

Ullrich v prosinci trávil dovolenou na Kubě, ale při cestě zpátky do Evropy musel letadlo předčasně opustit už v Mexiku a vyhledat péči lékařů, informoval tehdy německý deník Bild a zprávu následně převzala další média.

Jan Ullrich reveals that his trip to a Mexican hospital last month was for blood poisoning, not a relapse.

The 1997 Tour de France winner also said his back is riddled with injuries, and he’s actually a few inches shorter than he used to be.https://t.co/MpDzANSpLp

— VeloNews (@velonews) January 4, 2022

Důvodem měl být podle deníku relaps, tedy opětovné propadnutí závislosti na alkoholu.

O pár týdnů později však bývalý německý hrdina v sedle však v rozhovoru vysvětlil, že lékařskou pomoc skutečně vyhledal, ale z úplně jiného důvodu.

„Už nejsem závislý. Než mě začali léčit, tak mi dělali testy a ty byly negativní,“ tvrdí.  Následně dodal, že důvodem hospitalizace byly dlouhodobé problémy s ploténkami, které ho trápí ještě z dob, kdy zběsile šlapal do pedálů.

Byl jsem na tom jako Pantani, skoro mrtvý, prozradil Ullrich. Vítěz Tour znovu usedl na kolo s Armstrongem


Číst článek


Tři centimetry rozdíl

„Mám tři nebo čtyři meziobratlové ploténky, které kompletně zkolabovaly. Dnes měřím jen 181 centimetrů, ale dříve jsem byl o tři centimetry vyšší,“ prozradil jeden z nejvýraznějších cyklistů historie.

Ullrich v roce 1997 ovládl Tour de France a později na stejném podniku sváděl souboje s Američanem Lancem Armstrongem. Jak se však po několika letech ukázalo, oběma k jejich výkonnosti pomáhaly zakázané látky.

„On byl první člověk, který se za mnou v nemocnici v Mexiku přišel podívat. Chtěl bych mu za to poděkovat,“ podotkl Ullrich na Armstrongovu adresu.

mim

Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.